Szeretettel várják az érdeklődőket és a pihenni vágyókat a beledi horgásztavaknál, ahol nemcsak a pecások érezhetik jól magukat, hanem akik egyszerűen csak sétálni vagy piknikezni szeretnének szabadidejükben.
A tíz hektáron gazdálkodó beledi Előre Horgászegye-sület taglétszáma megközelítőleg száznegyven, de előfordul, hogy meghaladják néhány fővel.
Nemrégiben került hozzájuk a harmadik, halnevelőnek használt 1,4 hektáros tó, ahol a későbbiekben majd horgászni is lehet.
Bővült a szolgáltatások köre, mert a látogatók igénybe vehetik a szociális helyiségeket, ahol WC és zuhanyzó áll a rendelkezésre. A közeljövőben két szálláshelyet szeretnének nyitni abban a félkész állapotban lévő új épületben, mely festésre, burkolásra és berendezésre vár – tudtuk meg Németh Zoltántól, a beledi „Előre” Horgászegyesület elnökétől.
A beledi tavaknál nem csak az egyesületi tagok élvezhetik a horgászat örömeit, mert a nyári hónapokban reggel öttől este tíz óráig válthatnak napijegyet az ott tartózkodó halőrnél. A szerencsések két nemes halat, illetve öt kilogramm egyéb „zsákmányt” vihetnek el a területről. A nemes kategóriába a ponty, az amur, a harcsa, a süllő és a csuka tartozik bele. A méretkorlátozást a következők szerint határozták meg: a ponty maximum 5 kilogramm, az amur 3 kilogramm feletti lehet, a harcsa pedig haladja meg a 60 cm-t. A csuka elvitelét jelenleg nem engedélyezik, mert az első tóban nagyon elszaporodott a kis halállomány, amit szeretnének visszaszorítani. A fogási naplóba és a napijegy hátulján kell rögzíteni a sikeres horgászatot, onnantól mindenki maga rendelkezik a kifogott kopoltyússal. A piknikezők akár a tó mellett is elkészíthetik ebédjüket, illetve a nap bármely szakában a főtt ételt. A tűzgyújtási tilalom miatt kizárólag elektromos, illetve gázüzemű berendezés használata jöhet szóba a fedett részen, ahol a kirándulók akár rossz idő esetén is ott tartózkodhatnak.
A horgászegyesület alapszabálya százötven főben maximálja a létszámot és jelenleg kb. hat-hét kiadó hely van. Mivel a tagság dönt az újonnan csatlakozni szándékozók felvételéről, nem biztos, hogy a jelentkező azonnal zöld jelzést kap, de azért érdemes próbálkozni – javasolta Németh Zoltán. Akinek nincs türelme ezt kivárni, még mindig élhet a napi- vagy egész évre szóló jegy vásárlási lehetőséggel. A tizenkét hónapra szóló engedély nyolcvanezer forintba kerül, ami az egyesületi tagokkal azonos jogokat biztosít a befizető számára, egyetlen kivétellel: az éjjeli horgászatot nem engedik meg.
A fűnyírás állandó feladatot ad az egyesületi tagoknak, jövő januártól pedig beindul a szemétszedés, a nádvágás, a gallyak összeszedése, az új telepítésű fás részek rendezése. Várják a társadalmi munkára jelentkező embereket, akik a teendőkből is szeretnék kivenni a részüket.
Beküldés dátuma: 2021. 08. 23.Engedély nélkül nem állítanak ki napijegyet egyetlen horgászni vágyó embernek sem, de aki rendelkezik a szükséges okmányokkal, az a halőrnél is igényelheti a napijegyet.
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
Április 30-án, szerdán állították fel a város májusfáját a Kapuvári Lóbarátok Köre, valamint a Kapuvár - Gartai Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével.
Immáron 3. alkalommal került megrendezésre a Tuning- és veteránautó találkozó. Major András, Csorna város alpolgármestere nyitotta meg a rendezvényt, aki megköszönte Kiss Levente és Kiss Zoltán szervezők, valamint segítőik munkáját.
A Timaffy László Alapfokú Néptánciskola és a Pántlika Néptáncegyüttes minden évben táncos színpadi műsorral, zenekari koncerttel vagy kiállítással ünnepli meg a Tánc Világnapját.
Mi lenne, ha reggel nem autóba ülnél, hanem helyette gyalog indulnál el az iskolába, vagy akár kerékpárral, esetleg rollerrel érkeznél? Majdnem mindegy, csak mozogj minél többet! Ha gyűjtöd a „zöld” pontokat, nemcsak magaddal teszel jót, mert egészségesebb leszel, de az iskoládnak is segítesz, mert hasznos nyereménytárgyakhoz juttathatod a közösségedet.