Óriási lehetőség a kapuvári néptáncosok közösségének, hogy az önkormányzat kedvezményes áron biztosítja számukra az alapfokú művészeti iskola épületét és a hozzá kapcsolódó infrastruktúrát,a nagyobb fellépések előtt pedig a művelődési központ színpadán gyakorolhatnak.
Idén ünnepli fennállásának 35. évfordulóját a Kapuvár Néptáncegyüttes. Az április végén tartott jubileumi gálaműsoron Hámori György polgármester „Kapuvár Városáért” Emlékérmet adományozott az együttesnek. Az elismerést Csitei Gábor vehette át, aki ebből az alkalomból ugyancsak megkapta a közművelődési és művészeti munkáért adható „Pátzay Pál” emlékérmet.
Az együttes vezetője a díjjal kapcsolatban megjegyezte: Kapuvár kulturális életében 1931 óta meghatározó a néptáncosok közössége. 1989-ig az Általános Fogyasztási Szövetkezetek biztosították a néptáncegyesületek működésének feltételeit. A rendszerváltást követően úgy érezhették, hogy „kihúzták a lábuk alól a talajt”. Akkoriban a helyi művelődési központ karolta fel az újjáalakuló együttest Kiss Tóth Istvánné vezetésével. – Piroska néninek szívügye volt a néptánc, hiszen mindig támogatta, segítette a táncos közösséget – emlékezett vissza a kezdetekre Csitei Gábor.
2002-ben volt a következő nagyobb váltás, amikor megalakult a helyi alapfokú művészeti iskola. Több mint 22 éve ez az intézmény biztosítja az infrastrukturális hátteret a néptáncegyüttesnek. A táncegyüttes és az iskola szervesen kapcsolódik egymáshoz. Azok a fiatalok, akik 12 év után befejezik tanulmányaikat a művészeti iskolában, a felnőtt, illetve ifjúsági együttesben folytathatják a táncot.
Közel hatszáz gyermek táncol a több telephellyel működő Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskolában. Kihelyezett tagozatok működnek Fertőszentmiklóson, Bágyogszováton, Mihályiban és Beleden, ezenkívül népi játék, néptánc foglalkozásokat tartanak a helyi és környékbeli óvodákban.
Csitei Gábor megjegyezte: Az iskolában mindig történik valami. A gyerekek gőzerővel készülnek a június 2-i évzáró gálaműsorra, melyen a második félévben elsajátított koreográfiákat mutatják be a művelődési ház színpadán.
Az iskola igazgatója kollégáival azt tűzte ki maga elé, hogy a jövőben még nagyobb hangsúlyt helyeznek a közösségépítő programokra, hogy minél többet találkozzanak egymással a táncosok és a szülők.
Kapuvár város önkormányzatának képviselő-testülete nemcsak a napjainkban végzett munkát, hanem az egykori alapító, Molnár Imre, továbbá az őt követő vezetők, illetve a táncosok tevékenységét is elismerte.
Csitei Gábor megjegyezte: Minden korszaknak meg volt a maga kihívása, és napjainkban is mindent megtesznek azért, hogy fenntartsák a megszokott színvonalat.
Az intézményben számtalan szervezeti változás történt az elmúlt évtizedekben. Egyes kollégák a kezdetektől fogva náluk dolgoznak, miközben új szakemberek is érkeztek. A tánciskolás oktatók részben besegítenek a felnőtt táncegyüttes munkájába is. – Így alkotunk egy nagy csapatot: a táncpedagógusok, a gyerekek, valamint az ifi és felnőtt csapatok közösen dolgoznak. Rengeteg a kihívás, de nagyon sok örömünket leljük benne – szögezte le Csitei Gábor.
A jubileumát ünneplő Kapuvár Néptáncegyüttes készül a július 28-án megrendezésre kerülő Szent Anna-napi búcsúra. A templom melletti téren az együttes egykori tagjaival közösen adják elő a kapuvári verbunkot, a lassú és friss csárdást, illetve a többi ismert kapuvári táncot. Augusztus végén Révfülöpre tervezik a nyári néptánctábort, melyen a felső tagozatosok, a középiskolások és a felnőttek fognak részt venni. Van egy külföldi fesztiválra szóló meghívásuk is, ezért abban bíznak, hogy nemzetközi színtéren is képviselhetik a váro
Csitei Gábor büszkén beszélt arról, hogy több olyan tapasztalt táncosuk van, aki öt-hat éves korában kezdte náluk a néptánctanulást és azóta is a felnőtt csapatot erősíti.
A kapuvári katolikus iskola elsősei is túl vannak az előkészítő időszakon, az őszi szünet óta pedig matematikából és magyarból is veszik sorra az előírt tananyagot.
Képzeljük el, hogy hivatalos ügyeinket bárhol, bármikor intézhetjük – legyen az egy kávézó terasza, egy vidéki vonatút, vagy akár az otthoni kanapénk.
A Beledi Evangélikus Gyülekezetnél a jól tanuló és a szociálisan rászoruló, valamint az egyházban aktívan tevékenykedő, „hitüket gyakorló” gyerekeket támogatják az alapítványon keresztül.
November végén megnyitotta kapuit a nagyközönség előtt a csornai jégpálya. Advent első vasárnapján ünneplőbe öltözött a város és kigyúltak a település káprázatos fényei.
November végén kigyúlt az első adventi gyertya fénye Kapuváron a Fő téren, ahol több százan ünnepeltek karácsonyi hangulatban.