Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett városi megemlékezésen Winkler Zsolt katolikus plébános osztotta meg gondolatait az ünnepségen megjelent egybegyűltekkel.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett városi ünnepség a csornai városházától induló fáklyás felvonulással vette kezdetét. Winkler Zsolt, a megemlékezés szónoka nem politikusként, sem történészként, hanem az egyház képviselőjeként mondott ünnepi beszédet a Soproni úti ’56-os emlékműnél. A lelkipásztor bár nem élte át személyesen a forradalmi eseményeket, de a rendszerváltás előtti években kezdte meg szemináriumi tanulmányait. Véleménye szerint 1956. október 23-a mondanivalójában, tartalmában egyaránt időtlen. Azért fontos erre felhívni a figyelmet, mert az igazi értékek sosem évülnek el és a vallásos emberek egyenesen csodáról beszélnek.
– Az 1956-ban kitört forradalom rést ütött az ateista diktatúrán és olyan hősiességről, összefogásról, erkölcsi emelkedettségről tett tanúbizonyságot nemzetünk, amely ma is megdobogtatja, kell, hogy megdobogtassa a szívünket. 1956-ban emberi méltóságunk megtaposását sikerült leráznunk és kivívtuk legalapvetőbb jogunkat, a szabadságot – fogalmazott Winkler Zsolt, aki szerint 1956 ma is a remény üzenetét küldi nekünk arra biztatva, hogy soha ne adjuk fel a nagyobb jóért folytatott küzdelmünket.
A városi megemlékezésen részt vett dr. Bónáné dr. Németh Katalin polgármester, Major András alpolgármester, Berkiné Sokorai Tünde aljegyző, megjelentek az egyházi méltóságok, a képviselő-testület tagjai, a rendészeti szervek és a településen működő intézmények vezetői, a diákok és tanáraik, valamint a civil szervezetek. A műsoron közreműködött Keresztesi László, a veszprémi Pannon Várszínház színművésze. Az ünnepség zárásaként a m
– 1956. október 23-a a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt – fogalmazott dr. Bónáné dr.
Mindenkinek önfeledt szórakozást és egymás közötti kellemes beszélgetést kívánt Beled polgármestere a hagyományosan megrendezésre kerülő Márton-napi vigadalom nyitányaként.
Civil kezdeményezésre indult több mint húsz évvel ezelőtt a Magyar Festészet Napi megemlékezés, melyhez „Fényritmus” címmel csatlakozott először a Csornai Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola azzal a céllal, hogy erősödjenek a köztudatban a helyben elérhető képzőművészeti és zenei értékek.
A 68 évvel ezelőtti sorsfordító, őszi napok hősei előtt hajtottak fejet Kapuváron, az 1956-os emlékműnél.
2024 októberében negyedik alkalommal rendezték meg Beleden az egészségnapot. Az önkormányzat fontosnak tartja, hogy a lakosság legalább évente egyszer igénybe vehesse az ingyenes szűréseket jelentősebb sorban állás nélkül.
"Arannyal hímezve" címmel az Aranyfonal Rábaközi Kézműves Egyesület kulturális, szakmai programra várta az érdeklődőket a premontrei rendház dísztermében.