A súlyos betegséggel küzdő Kéry Mónika gyógykezelésének megsegítésére tartottak jótékonysági műsort a csornai művelődési központban. A szervezők a belépőjegyek árából befolyt összeget Mónika külföldi gyógykezelésének költségeire ajánlották fel.
A két kezelésből álló őssejt terápia tetemes összege megterhelő lenne Mónika családja számára, ezért nyílt felhívásban kérte az ismerősök, jóakaratú emberek támogatását.
A helyiek összefogásának átütő ereje volt az elmúlt hetekben – fogalmazott Turiné Németh Edit, majd elmondta, hogy a jótékonysági műsor ötlete Polgárné Németh Rita pedagógustól indult, akinek nagy segítségére volt Szücs Adrienn, a Rákóczi iskola szülői munkaközösségének elnöke. Egyre többen többen csatlakoztak a csornai Rákóczi iskolához, a felső tagozatos diákok pedig Horváthné Bognár Katalin tanárnő vezetésével elkészítették a díszleteket. Kéry Mónika gyermekei az intézményben nevelkedtek, tanultak, és az édesanya hosszú éveken keresztül aktív szerepet vállalt a szülői munkaközösségben.
A jótékonysági műsoron közreműködtek: a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola, a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola, a Timaffy László Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Starlight Dance SE táncosai. A Rábaközi Médiacentrum rögzítette az eseményt: A felvétel megtekinthető a rabakozimedia.hu oldalon, illetve YouTube, valamint Facebook felületén.
Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
A kapuvári húsgyár egykori alapítója a környék két köztiszteletben álló „jótevőjétől” tanulta meg a tudatos gazdálkodást és a több ezer hektáros birtokrendszer irányítását.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.