Örömteli hírről számolt be nemrég a Csornai Sportegyesület elnöke: Ünnepélyes keretek közt átadták a felújított klubépületet. A korszerűsítésre nagyrészt TAO pályázati pénzből, kisebb részt pedig önkormányzati hozzájárulásból kerülhetett sor.
Családi János elmondta, hogy első körben szerettek volna alkalmazkodni az MLSZ által javasolt minimum követelményekhez: Két új játékvezetői öltözőt alakítottak ki a meglévő épületben, hiszen előfordulhat olyan helyzet, amikor egy időben két játékvezetői gárdának is szüksége van az öltözőre. A pályázat tartalmazta még a vizesblokkok felújítását, valamint az épület külső hőszegetelését. A CSSE elnökétől megtudtuk, hogy korábban már kicserélték a nyílászárókat, de nagyon hiányzott még a falak hungarocelles hőszigetelése, aminek előnyei már év eleje óta megmutatkoztak az idei fűtésszámlákon.
Családi János a beruházás kevésbé látványos, de rendkívül hasznos és hosszútávon kifizetődő fejlesztéseiről is beszélt: a felújított helyiségekben megtörtént a víz- és szennyvízvezetékek, valamint a villamoshálózat cseréje és új lámpabúrákat szereltek fel.
A TAO támogatás ugyan nem fedezte az épület többi helyiségének a rendbetételét, de az önkormányzat segítségével felújították az aulát, a két folyosót, a szertárt és a mosókonyhát is. – Nem akarom elkiabálni, de beadtunk két TAO-s pályázatot további fejlesztésekre. Valószínű, hogy az egyik nyertes lesz, melynek részleteiről egy következő interjú alkalmával tudok majd beszámolni. Ez mindenképpen olyan fejlesztés lesz, amely nagyban segíti a sportolók tevékenységét – tette hozzá az elnök.
Családi János abban bízik, hogy a CSSE felnőtt csapatának kezdeti lendülete a tavaszi bajnokság végéig megmarad.
Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
A kapuvári húsgyár egykori alapítója a környék két köztiszteletben álló „jótevőjétől” tanulta meg a tudatos gazdálkodást és a több ezer hektáros birtokrendszer irányítását.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.