A Kapuvár Térségi Általános Iskola 1/c osztályába járó gyerekek nagy érdeklődéssel várták az iskolát. Heipter Károly szerint nem kellett őket noszogatni, mert szívesen vették az akadályokat és merültek el a számok-betűk világába.
Heipter Károly a Széchenyi által szervezett tavaszi „iskola hívogató” rendezvényen találkozott idén először az elsősökkel. Az alsó tagozatosok műsora után kézműves foglalkozást tartottak az akkori óvodásoknak. A nagycsoportosok megismerkedtek az iskolával és a leendő pedagógusokkal. A nyílt napra szintén a szüleikkel érkeztek a gyerekek, hogy megnézzenek egy-egy tanórát. A gólyatábort közvetlenül az iskolakezdés előtt tartották meg, ezért az első hétfői napon már nem volt teljesen idegen számukra a környezet.
Hat kislány és tizenegy kisfiú kezdte meg tanulmányait a gartai tagiskolában. Lassan a végéhez közeledik a sok játékkal, mozgásos feladattal kiegészített előkészítő időszak. A betűelemekkel és a számokkal való ismerkedés mellett gyakorolják a térbeli tájékozódást, az irányokat, a mennyiségi egységeket.
– Nagyon sok az ügyes tanuló, mindenki próbálkozik, figyel az órán, de főleg játszani szeretnek. Decemberben megkezdjük az igazi betűtanulást és fél évig eljutunk a tízes számkörig – fogalmazott a Kapuvár Térségi Általános Iskola pedagógusa. Heipter Károly elmondta, hogy év végéig akár három-négy betűt is összeolvasnak a gyerekek és le tudják írni a rövidebb szavakat.
Az elsősök tanítási módszertana nem változott jelentősen az elmúlt években, évtizedekben. A fő különbség inkább a technikai fejlődésben mutatkozik meg, hiszen tizenöt éve még nem használtak interaktív táblát sem. Heipter Károly szerint a digitális eszközök megkönnyítik a tanárok és a gyerekek dolgát és ma már szerves részét képezik a tanításnak.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.