1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább. – Tartsuk tiszteletben azt a napot, amikor a magyar nép először szólalt fel a sorsáért – mondta a beledi megemlékezés ünnepi szónoka.
177 évvel ezelőtt a magyar nép izzó lélekkel várta a tavaszt: a reményt, hogy eljön egy szebb és függetlenebb, boldogabb időszak – mondta a március 15-e alkalmából megrendezésre kerülő beledi ünnepség szónoka. Jakab Zoltán ezt követően az 1848/49-es forradalom és szabadságharc előzményeit ismertette.
Mit jelent a mai ember számára a hazaszeretet? – tette fel a kérdést az önkormányzati képviselő. – Egy szó, ami hatalmas jelentéssel bír, mert szereti-e hazáját az, aki úgy érzi, el kell hagynia azt, mert itt már nincs maradása? Szereti-e a hazáját az, aki már elhagyta, de ott a távolban, messze szülőföldjétől összeszorul a szíve, amikor meghallja a Himnuszt? Ki tudja megmondani, hogy mit jelent a hazaszeretet? Egyáltalán megmondhatja-e valaki a másik embernek? A haza szeretete mindannyiunkban ott lakozik bent a szívünkben, a lelkünkben, a vérünkben. Jakab Zoltán szerint bárhol él az ember, a hazaszeretetet nem lehet tőle elvenni, mert a hazához, annak földjéhez, lakóihoz, nyelvéhez, történelméhez, kultúrájához, hagyományaihoz való ragaszkodás tettekben is megnyilatkozik. Saját érdekeink mellőzésével, önzetlenül teljesítjük a haza iránti kötelezettségeinket.
Feladatunk ma is lenne bőven, csak erőnket ezek megoldására kell irányítanunk – hangsúlyozta Jakab Zoltán. Szerinte bízni kell magunkban, mert el tudjuk végezni a munkában, az alkotásban, a társadalomban és a gazdaságban adódó feladatokat és akkor történelmi küldetésünket is be fogjuk teljesíteni. A képviselő felhívta a diákság figyelmét arra, hogy ha a márciusi ifjakhoz hasonló lelkesedéssel és bátor akarattal fognak neki a tennivalóknak, akkor a Jóisten meghallja buzgó imádságukat.
A beledi tornacsarnokban tartott ünnepi műsorban a Beledi Általános Iskola tanulói közreműködtek. A megemlékezést követően megkoszorúzták az 1848/49-es emlékművet.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
Április 30-án, szerdán állították fel a város májusfáját a Kapuvári Lóbarátok Köre, valamint a Kapuvár - Gartai Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével.
Immáron 3. alkalommal került megrendezésre a Tuning- és veteránautó találkozó. Major András, Csorna város alpolgármestere nyitotta meg a rendezvényt, aki megköszönte Kiss Levente és Kiss Zoltán szervezők, valamint segítőik munkáját.
A Timaffy László Alapfokú Néptánciskola és a Pántlika Néptáncegyüttes minden évben táncos színpadi műsorral, zenekari koncerttel vagy kiállítással ünnepli meg a Tánc Világnapját.
Mi lenne, ha reggel nem autóba ülnél, hanem helyette gyalog indulnál el az iskolába, vagy akár kerékpárral, esetleg rollerrel érkeznél? Majdnem mindegy, csak mozogj minél többet! Ha gyűjtöd a „zöld” pontokat, nemcsak magaddal teszel jót, mert egészségesebb leszel, de az iskoládnak is segítesz, mert hasznos nyereménytárgyakhoz juttathatod a közösségedet.