Érdeklődve fogadták az emberek a szlovén evangélikus egyház képviselőjének magyarul tolmácsolt gondolatait. - A lendvai gyülekezettel úgy kerültünk kapcsolatba, hogy a mi templomunkat 1930-ban építették, az ő elődeik pedig amikor meglátták az épületet, a régi levél tanúsága szerint elkérték a terveket, és 1934-ben - nagyon pici változtatással - a mi templomunk mintájára felépítet-ték az övükét - mesélte a történetet Tubán József, a csornai

gyülekezet vezetője. A két település templomát látogató hívek kölcsönösen részt vesznek egymás ünnepein: tavaly novemberben a mieink utaztak Szlovénáiába a templomszentelés évfordulójára, tavasszal pedig negyven fős társaság utazott a szomszédos országba. Augusztusban megint Alsólendvára készül néhány csornai, de hívták őket a zenekar kon-certkörútjára is.
Tubán József jelezte, hogy pár éve pró-bálkoztak először az ún. gyülekezeti piknik megszervezésével, ami népszerűségének köszönhetően azóta fesztivállá fejlődött. Egyre több bográcsban fő az étel, vagyis mind jobban nő a tömeg, melynek szórakoztatásáról a Metamorfózis nevű egyházi rockzenekar, valamint Venczel-Kovács Zoltán, a Győri Nemzeti Színház művésze gondoskodott. A csornai lelkész rendület-lenül bízik, hogy az összetartás fogja kisegíteni az embereket a bajból, az egy-ház szerepét pedig abban látja, hogy megtanítja a híveknek az egymás elfogadását és tiszteletét.
Beküldés dátuma: 2010. 07. 07.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
Ünnepélyes szalagátvágás a 20. Beledi Pünkösdi Fesztiválon
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
-
III. Kocsis István nemzetközi emléktorna Csornán
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
-
Ballagás a Kapuvár Térségi Általános Iskolában
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
-
20. Beledi Pünkösdi Fesztivál
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
-
A vörösterror áldozataira emlékeztek Csornán
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.