Kiss Ottó a Fidesz-KDNP részéről nyilatkozott televíziónknak, dr. Turi György polgármester bent maradt szabadságának pénzbeli megváltásával kapcsolatban:
– A városatya a sajtóban többször is hivatkozott az akkori Megyei Közigazgatási Hivatal 2010-es állásfoglalására. Ezen hivatkozás két szempontból is aggályos. Egyrészt a Közigazgatási Hivatal nem mondta ki egyértelműen, hogy a csornai polgármesternek jár a «jussa». Másrészt a Közigazgatási Hivatal állásfoglalása jogi kötelező erővel bír, tehát hatóság, bíróság előtt arra hivatkozni nem lehet.
A képviselő-testület a 2010-es választások előtt két hónappal szerzett tudomást arról, hogy dr. Turi György polgármester önhatalmúlag ilyen nagyszámú szabadságot halmozott fel. Ekkor még a választási küzdelemben el lehet hitetni a csornai polgárokkal azt, hogy ezt a város érdekében teszi.
Dr. Turi György megválasztása után azonban azonnal bejelentette pénzbeli igényét, amely ekkor még a most követelt több milliós összegnél is magasabb volt. A képviselő-testület nem támogatta a pénz kifizetését.
Abban az időszakban, amikor dr. Turi György főállású polgármesternek főállású alpolgármestere volt, miért nem vette ki a szabadságát? Ki tiltotta meg, hogy elmenjen szabadságra? Kinek jelzett minden év végén, hogy elmaradt szabadsággal rendelkezik?
A képviselő-testület felé – aki a polgármester munkáltatója is egyben – ilyen irányú jelzés vagy kérés egyetlen egyszer sem érkezett, pedig azt a Fidesz-KDNP frakció támogatta volna!
Képviselőink szerint erkölcsileg is a leghatározottabban kifogásolható dr. Turi György magatartása, mellyek saját mulasztása okán jelentős, több mint 3 millió forintos anyagi terhet róna Csorna lakóira.
Csak remélni tudjuk azt, hogy városunk polgármestere a szabadság-felhalmozással felhagyott, és a ciklus végén nem áll majd elő hasonló, sokmilliós anyagi követeléssel. A polgármester jelenlegi egyedi igényéről pedig majd a bíróság dönt.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.