Tavaly ősszel kevesebben neveztek be a 2011/2012-es megyei I. osztályú kézilabda bajnokságra, de a szakosztályvezető szerint az áremelkedések miatt kiadásaik egyáltalán nem csökkentek. Budai Jánosné elmondta: tíz csapat részvétele mellett 18 ezer forintba kerül a hazai pályán lejátszott mérkőzés, a vidéki meccsek esetében pedig még legalább ennyi – ha nem több – az útiköltség.
A szakosztályvezető idén is számít a külön támogatásokra. A képviselő-testületi tagok 225 ezer forinttal támogatták 2011-ben a kézilabda szakosztályt, amiért köszönetet mondott a szakosztályvezető. Az önkormányzat civil szervezetek számára meghirdetett pályázatán 60 ezer forintot nyertek, a személyi jövedelemadó 1 százalékának felajánlásaiból pedig 48 ezer forint gyűlt össze a tavalyi esztendőben. A belediek rendszeresen böngészik az internetes pályázatfigyelőt, aminek révén a sportegyesület 300 ezer forinthoz jutott. Az összeg egynegyede a kézilabdásokhoz került, melyből labdákat és kapuhálót szeretnének vásárolni. A játékosok mezét a vállalkozók és a kisebb cégek felajánlásaiból finanszírozzák. Eddig minden évben akadt támogatójuk – tette hozzá Budai Jánosné.
A megyei I. osztályban versenyző kézilabdások vezetője túl jó eredményekről nem számolhatott be, mert az edző munkahelyi elfoglaltsága miatt tavaly felhagyott tevékenységével. A játékosból edzővé előrelépett személyt eleinte nehezen fogadták el, aki ráadásul időközben meg is sérült, így már nem versenyez. – Szépen alakulnak a tervei, mert nagyon felkészült, és a lányok is igyekeznek az edzésekre – fogalmazott a szakosztályvezető. Hozzátette: játékoscsere nem történt az utóbbi időben, s jelenleg tárgyalást folytat az ősszel feloszlott répcelaki csapat volt két kézilabdásával. A társaság java része huszonévesekből tevődik össze. Tőlük megkérdezte: Szeretnétek-e kézilabdázni? Pénzt nem tudnak felajánlani senkinek sem, legfeljebb a bejárásra. Budai Jánosné az őszi vereségsorozat után biztatónak érzi, hogy Csorna csapatától az idei szezon kezdetén mindössze egyetlen góllal maradtak alul. A játékosok nagyon jól érzik magukat együtt, az a lényeg! – jegyezte meg a szakosztályvezető.
Beküldés dátuma: 2012. 03. 07.
-
A pandémia ellenére sem álltak le az országos versenyek a kapuvári zeneiskolában
A tanároknak és a gyerekeknek egyaránt meg kellett szoknia az online tanulást, különösen, ha hangszeroktatásról van szó, mely talán a többi tárgynál is jobban igényelné a testközeli, személyes találkozást – mondta Szücs Róbert, a kapuvári Metrum zeneiskola igazgatója.
-
A pandémia ellenére sem álltak le az országos versenyek a kapuvári zeneiskolában
A tanároknak és a gyerekeknek egyaránt meg kellett szoknia az online tanulást, különösen, ha hangszeroktatásról van szó, mely talán a többi tárgynál is jobban igényelné a testközeli, személyes találkozást – mondta Szücs Róbert, a kapuvári Metrum zeneiskola igazgatója.
-
Farád folyamatosan pályázik a Magyar Falu Program lehetőségeire
Jól működik a Magyar Falu Program, jellemezte röviden a farádi polgármester a vidéki kistelepülések fejlesztésére, népességmegtartó erejének növelésére létrehozott támogatási rendszert.
-
Várják a rábaközi gyerekeket a katolikus iskolaközpontba
A 2020/2021. tanév rendjéről szóló 27/2020. (VIII. 11.) EMMI rendelet szerint az óvodások és a tanköteles korú tanulók 2021.
-
Az egyház a bajban sem feledkezik meg a híveiről
A Beledi Evangélikus Egyházközségben kutatást végeztek arra vonatkozóan, hogy milyen módon érhetnék el a tagságot a koronavírus-járvány miatti lezárások ideje alatt.
-
2022-től több nettó bér marad a fiatalok zsebében
Az elmúlt időszakban a Kormány több olyan intézkedést vezetett be, mely jelentősen megkönnyíti a fiatalabb korosztály életet.