Az érdekes nevű kezdeményezés feladata a kultúra területén tevékenykedő szakemberek és civil szervezetek összefogása, tehát egyfajta véleményformáló fórum létrehozása. Mindannyiunk közös kincse az évek és évtizedek során felhalmozott kulturális örökség, ezért fontos a hagyományok méltó ápolása. Könyvtárosok, művelődési házak dolgozói, levéltárak és múzeumok, helytörténeti kiállítóhelyek munkatársai, amatőr művészeti mozgalmak képviselői ülnek le

a kerekasztalhoz, hogy megbeszéljék tapasztalataikat és jövőre vonatkozó terveiket. A Kapuvár-Beledi kistérségben ez a tevékenység is három mikrotérségi központ köré csoportosítható - mondta televíziónknak dr. Pintér Gábor. A két város mellett Mihályi centrum szerepe is meghatározó. A nemrég elnyert összeget dologi kiadások finanszírozására, terembérre, kiadványok megjelentetésének költségeire fordítják. Az előírás szerint negyedévente üléseznek az érintettek, tavaly kulturális konferenciával kiegészítve tartották meg a programot. Idén a kisebb településeken tervezik a sorozat folytatását, ezért legutóbb Vitnyéden

rendezték meg a találkozót. Ráadásul errefelé található Csermajor és Göbösmajor. Előbbi az élelmiszeripari iskoláról, utóbbi pedig természeti környezetéről és szabadidőközpontjáról vált ismertté. A kerekasztal-beszélgetésekre meghatározott körből hívják a résztvevőket, de ezek valójában nyílt ülések - említette a közművelődési referens. Egy-egy ilyen találkozót nem úgy kell elképzelni, hogy rögtön asztal köré ülnek a megjelentek, hanem először a házigazda települések mutatkoznak be, amelynek a helytörténeti kincseit is megtekintik. A kultúra szakemberei is megtudhatnak számos olyan újdonságot, amelyről eddig nem volt tudomásuk, a mindennapi emberek pedig inkább az eredményeit tapasztalják meg a közkincs működésének. Dr. Pintér Gábor példának említette a kapuvári napok évenkénti rendezvényeit, vagy a kistérségi kulturális és a“Tavaszi szél” elnevezésű fesztivált. A kultúra és a szellemi örökség terjedése nem áll meg a települések határain belül, ezért össze kell fogni a tágabb térség ez irányú törekvéseit.
Beküldés dátuma: 2010. 12. 01.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
-
Kerékpártárolót építenek a beledi óvoda udvarán
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.