Első ízben rendeztek Kónyban kombinált akadályhajtást. Molnár Csaba rutinos versenyző szerint már nem divat a többnapos rendezvénysorozat, mert az embereknek nincs annyi pénze és ideje, hogy ennél többet áldozzanak hobbijukra.
Láthatóan egyre többen foglalkoznak lovas sporttal a településen. A kónyi lovas egyesület családi nappal ünnepelte tavalyi megalakulását, s mivel ők még nagyon „fiatalok”, nem indítottak versenyzőket, de a tagság közül többen erre készülnek a közeljövőben.
Molnár Csaba gyermekkora óta az állatok közelében él, és huszonöt éve kötelezte el magát komolyabban a lovakkal. A régi téeszben kocsisként dolgozó nagyapja „fertőzte meg” a lovak szeretetével. Negyedszázados versenykorszaka alatt mindössze hat év kihagyása volt. A meghívásos versenyek után a megyei és a régiós bajnokságok következtek, majd az ott elért eredmények alapján lett jogosult a még magasabb szinten való szereplésre. Lipicai félvér lovaival az „A” kategóriás országos versenyek rendszeres résztvevője több régiós bajnoki címmel büszkélkedhet.
Költséges hobbi az övé, mert a fogatra több százezer forintot kell költeni a versenyzés előtt. Már év elején el kell kezdeni a felkészülést: ilyenkorra vár a vakcinázás, a vérvétel, a startengedélyek beszerzése.
A veszkényi színekben versenyző Molnár Csaba állandó segédhajtóval dolgozik, aki felügyeli az összes részletet. így neki már csak a lovakra kell figyelnie. Hogy ne legyen olyan lendületes a pálya, és inkább a biztonságra törekedjen a versenyző, az új rendelet szerint egy verőhibáért 12,5 másodperccel növekszik a futásidő.
A versenyző elégedett a helyszínnel, hiszen Kóny könnyen elérhető a kb. 25 kilométer távolságból érkező környékbeli résztvevőknek.
– Nagyon örülök annak, hogy 2015-ben újból házigazdája lehetett Kóny a fogathajtó versenynek. Az elsőt 1995-ben szerveztük, ami az akkori rendszer szerint háromnapos volt, s a régi focipálya környékén bonyolítottuk le.
Önkormányzatunk nagy örömmel fogadta a szervező év eleji megkeresését, így biztosítjuk a helyszínt és a verseny megrendezéséhez szükséges anyagi támogatást – nyilatkozta Aller Imre. A polgármester elmondta: A szakmai munkát a fogathajtók végezték. A Kerék-tó Szabadidőközpont ideális helyszín a rendezvénynek: nagy füves területek, bemelegítésre és versenyzésre alkalmas pályák állnak a rendelkezésre, ahol a közönséget is biztonságosan el tudják választani a versenyző fogatoktól.
A súlyos betegséggel küzdő Kéry Mónika gyógykezelésének megsegítésére tartottak jótékonysági műsort a csornai művelődési központban.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.