A bizottság tagjai alulról építkezve kutatják fel, és rendezik egységbe a helyi közösség számára fontos értékeket, melyek lehetnek nép-
művészeti, gasztronómiai, építészeti, kulturális vonatkozású javak, és egyéb szellemi örökségek.
Bármely település létrehozhatja a helyi értéktárat a hungarikumokra vonatkozó törvény értelmében – mondta Csitei Gábor néptáncpedagógus. A megyében nem egyedülálló a helyi értéktár bizottság működése, melynek tagjai elbírálják a felterjesztett dologi, illetve szellemi termékek befogadását.
Az önkormányzat Szabó Attila építészt, Csiszár Attila muzeológust és Csitei Gábor művészeti vezetőt kérte fel a feladat ellátására. A csapat szakmai munkáját Henye Zsuzsanna, a helyi művelődési központ igazgatója segíti. A „Töltsük meg a tulipános ládát kincsekkel” mottóval indított felhívás révén Kapuváron sokan értesültek a kezdeményezésről, ezért várják a lakosság javaslatait. Az indítványokhoz szükséges nyomtatványt a város honlapjáról lehet letölteni, majd a mellékletek csatolásával Hámori György polgármesterhez kell eljuttatni személyesen, elektronikus vagy hagyományos postai úton. Az ajánlások beérkezésének határidejét első körben március 31-ében jelölték meg a szervezők, de nyilván az év során később is meg fogják tárgyalni az észrevételeket.
A hungarikum törvény értelmében a közösségi célt szolgáló értékeket közkinccsé kell tenni, ezért fel fogják tüntetni Kapuvár honlapján, s a későbbiekben akár nyomtatott formában is megjelentetik.
A helyi értékeket egyébként a városinál magasabb szintre is lehet emelni, amennyiben úgy ítétlik meg, hogy az adott tárgy vagy szellemi alkotás a tágabb közösség javát szolgálja. Sőt, még a megyei értékbár bizottság is kezdeményezheti az országos listára való felvételt. Csitei Gábor megjegyezte: a höveji csipkét például javasolták a hungarikumok gyűjteményébe.
– Hajrá kapuváriak! Töltsük meg közösen a tulipános ládát – zárta mondanivalóját a néptáncoktató.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 04. 15.A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.