Takácsné dr. Tömő Katalin reménykedve várta az első lakókat, amikor 2002. április 29-én kézbe vehette a jogerős működési engedélyt. A májustól augusztusig tartó első ütemben 34-en költöztek be a 17 db kétágyas szobába. Még ebben az

esztendőben megkezdődött a tetőtér beépítése, ahol 9 db egyágyas lakosztályt hoztak létre. Az ide berendezkedők közül négyen már az otthon lakói voltak, de minőségi cserére vágytak. A létszám ekkorra már 43-ra emelkedett. 2005-ben került sor az otthonhoz tartozó családi ház tetőterének a beépítésére, ahol 4 db egyágyas lakosztály és két irodahelyiség kapott helyet.
Mi kell ahhoz, hogy tíz éven át biztonságosan működjön az intézmény? Szeretet és pénz – jegyezte meg az intézményvezető –, de a 47 fő befogadására alkalmas otthon élete nem lenne teljes a hivatali elöljárók, az ellenőrző szervek és a jótevők közreműködése nélkül. Takácsné dr. Tömő Katalin és családja, valamint az otthon munkatársai az újabb és újabb működési

engedélyek beszerzése és a folyamatosan jelentkező igények miatt kissé megfáradva, de örömmel dolgozott a lakók magas színvonalú ellátásáért. Az intézmény technikai színvonalához nagy mértékben hozzájárult az a 7,7 millió forint vissza nem térítendő támogatás, melyet 2002-ben nyertek el a megyei területfejlesztési pályázaton. A szociális vállalkozó ezt követően 7,85 milliót kapott a Széchenyi-terv gazdaságfejlesztési alapjából.
Takácsné dr. Tömő Katalin szerint néha meg kell állni, mint például az ilyen ünnepeken, de az átélt eseményekből erőt merítve újra tovább kell haladni. – Az öregség is békés és boldog lehet, ha azzá tesszük – hangzott a köszöntőben –, mert az idősek életében ugyanúgy megvan a szépség, mint fiatalkorban. Az „Ezüst Kor” Idősekért Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke szólt azokról is, akik társaságot, biztonságot és békét keresve nyolc, vagy akár tíz esztendeje bizakodva költöztek be az otthonba, de a mostani ünnepségen már nem lehettek jelen. Az emlékezés néma pillanataiban rájuk gondoltak. Az alapítónak élete álma valósult meg az idősotthonnal, s hogy milyen lesz a folytatás, már a gyermekin fog múlni.
Beküldés dátuma: 1970. 01. 01.
-
Befejeződött az új vicai faluház építése
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
-
Befejeződött az új vicai faluház építése
Elkészült az új, modern faluház, mely ugyanazt a célt fogja szolgálni, mint korábban – jelentette be örömmel a Rábaközi Televíziónak Major Jenő.
-
Ballagás a kapuvári katolikus iskolaközpontban
Elérkeztek a fiatalok életük eredményeinek, értékeinek számbavételéhez; az esti szerenáddal érzelmesen, majd a vidámballagáson, végül pedig ünnepélyesen köszöntek el az iskolától, tanáraiktól és a diáktársaktól.
-
A koronavírus-járvány utáni első „igazi” ballagás a Hunyadiban
– Nagyon nagy az öröm, hogy 2019 után ismét tarthatunk „igazi” ballagást – fogalmazott Kovács Istvánné a Hunyadi János Technikum végzős tanulóinak búcsúztatóján.
-
Két év szünet után idén ismét megtartották a Beledi Nyugdíjas Olimpiát
Megérdemelt győzelmet arattak a soproni szépkorúak a Beledi Nyugdíjas Olimpián, a házigazda csapata pedig nagyon örült a többi versenyző sikerének.
-
A Csornai Bárdos Kórus tagjai szolgálatnak tekintik az éneklést
Horváth Csaba egyetemi évei alatt kezdte igazán kiengedni a hangját. Voltak kisebb szünetek, amikor kevesebbet énekelt, de sosem szakadt el teljesen a zenétől.