Beled bölcsődései és óvodásai az elmúlt hetekben a farsangi szokásokkal, néphagyományokkal ismerkedtek. Az előkészületek után került sor a zenés-táncos programra.
A hagyományokhoz híven az idei évben is megszervezték a farsangi mulatságot. A rendezvény nem csak a koronavírus-járvány miatt volt zártkörű, hiszen a korábbi években is kizárólag az óvodás gyermekek vehettek részt rajta. Abban sem volt változás, hogy minden óvodás jelmezt öltött magára. Délelőtt folyamán vidám zenét hallgattak és különböző táncokkal, mondókákkal, játékkal szórakoztak a kisgyermekek.
Szintén hosszú időre visszavezethető hagyomány, hogy évente négy alkalommal színházi előadásban részesülnek az óvodások. Mivel tavaly ez a program elmaradt, ezért az óvoda dolgozói a farsangi bálon a Hófehérke és a hét törpe című Grimm mesét adták elő a gyerekeknek. Az óvónők és a dajkák felosztották egymást közt a szerepeket, így volt aki törpének állt, míg más a vadászt vagy királynőt alakította, még a varázstükröt is megszemélyesítették.
Mórocz Ildikó mb. intézményvezető arról beszélt, hogy milyen jelmezeket kedvelnek leginkább a gyerekek. Szerinte mostanság egyre kevésbé választják a klasszikus mesék szereplőit, helyette inkább a modernebb történetek résztvevőivel azonosulnak. Az intézményvezető felsorolta, hogy legutóbb milyen figurákat és alakzatokat öltöttek magukra az óvodások: volt köztük űrhajós, királynő cigánylány, dzsondér traktor, piros virág. A csodaszép jelmezek összeállításában nagy szerepe volt a gyerekek szüleinek.
Érdemes körülnézni az épületben, ahol európai színvonalú, korszerű rendelőket találnak a látogatók – mondta Major Jenő a beledi egészségközpont televíziós bejárásnak alkalmával.
Az egészséges gyanakvást sokkal célravezetőbbnek tartja a bűnmegelőzési főelőadó, utalva arra, hogy hajlamosak vagyunk azonnal készpéznek venni a közösségi felületeken megjelenő információkat, illetve sokszor ellenőrzés nélkül, azonnal továbbítjuk is azokat.
A pandémia miatti bizonytalan helyzetben nehéz fenntartani a fiatalok folyamatos motivációját. A 2020-as esztendő nehézségeiről Cser István, a Kisalföldi Shaolin Kungfu SE ügyvezető elnöke beszélt a Rábaközi Televíziónak.
A szakemberek folyamatosan keresik az okát, hogy miért növekszik a magatartászavaros, deviáns viselkedést mutató fiatalok száma, akik közül sajnos többen kábítószerhez nyúlnak.
Mivel a cserkészet vallásos mozgalom, főleg a hit iránt elkötelezett családok köréből szeretnék bevonzani a fiatalokat.