A program keretében megtekintették a település főbb nevezetességeit, továbbá látogatást tettek a katolikus és az evangélikus templomban. A helytörténeti gyűjtemények szemléje szintén a napirendben szerepeltek, így nem maradhatott ki a város legpatinásabb épülete, a Barthodeiszky-kastély sem. Délután megnyitották Gombás Ferenc

soproni amatőr fényképész természetfotóiból rendezett kiállítást, mely formabontónak nevezhető abból a szempontból, hogy minden egyes felvételhez tartozott egy-egy irodalmi idézet. Utána a helyi nyugdíjasklub népdalköre tartott bemutatót, az este pedig a fiataloké volt, mert sport- és szabadidős programokat és versenyeket szerveztek a számukra.
Pallag Jánosné vezette azt a kis csoportot, amely vállalkozott a település nevezetességeinek, szép épületeinek „felkutatására”. Mivel Beled története szorosan összefügg a Barthodeiszky-kastéllyal, a város múltjának rövid ismertetése után a helytörténeti kiállításnak otthont adó épületről beszélt a művelődésszervező. A katolikus templomnál további személyek

csatlakoztak a menethez. Havassy Bálint plébános rögtön beljebb invitálta a csapatot, akik figyelmesen hallgatták az atya előadását. A korstílusok keveredésének nyomait magán őrző épületről nehéz lenne pontosan megmondani, hogy mely művészeti irányzathoz áll közelebb. A szószék a katolikus templomok megszokott formájához képest szokatlanul egyszerű, az orgona pedig csak egy évvel fiatalabb, mint maga az épület, ahol művészettörténeti szempontból értékes tárgyat nem lehet felfedezni, inkább helytörténeti érdekességeket rejtenek a falak. Béres László ismerős arcokat fogadott az evangélikus templomban. A lelkész szerint, ha mostanában épült volna fel a város, a felekezetek nem külön helyen tartanák a szentmiséket, mert annál sokkal több dolog köti össze az embereket, mint ahány esetleg szétválasztja őket. Az egyhajós, mellékoltárokat nélkülöző evangélikus templom visszafogottabb, mint a katolikus, viszont díszesebb a reformátusnál. Az oltárképeken Jézus életének egy-egy jelenete tekinthető meg. A szép környezethez illeszkedő templom a gyerekek számára is biztonságos, mert nem kell attól tartani, hogy kiszaladnak az utcára.
Beküldés dátuma: 2012. 10. 10.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
-
Kerékpártárolót építenek a beledi óvoda udvarán
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.