A legtöbb amatőr vagy profi zenész csapathoz hasonlóan az 1981-ben alakult Fabula együttes az évtizedek során több átalakulást ért meg. Varga Jenő szerint a zenekarban játszó és időközben kilépett tagok is jól jártak, mert itteni szereplésük pozitívan befolyásolta későbbi pályafutásukat. A 2009-es nagy újrakezdést abból a meggondolásból kezdeményezték, hogy szerintük van helyük a mai zenei palettán. Eleinte nemcsak saját dalaikat, hanem mások megzenésített verseit adták elő, majd Baranyai László csatlakozása után kezdett formálódni önálló zenei világuk. A nagyobb győri, székesfehérvári és pécsi fellépéseken elért komoly eredmények arra sarkallják őket, hogy ezen az úton érdemes továbbhaladni. A gyerekműsorok mellett egy ideje a felnőtteknek szóló irodalmi estekre is készülnek, harmadikként pedig a nagyobb létszámú együttest igénylő populárisabb, és emiatt többféle verses-zenés műfajban szólalnak meg. – Ma már egyre többen ismernek bennünket a Dunántúlon, de Soprontól Budapesten át Szekszárdig sok helyen megjelenünk, s legutóbb az Utazás Kiállítás programján szerepeltünk – mondta Varga Jenő.
Turbók Attila arról tájékoztatott, hogy tavasztól őszig alig van olyan hétvége, hogy a „nagy formációnak” ne lenne fellépése. Kálló Kamill, mint képzett zenész vette kézbe a hangszerelést – tette hozzá a zenekari tag. Mint ahogy a legtöbb cég vagy szervezet, ők is szigorú munkamegosztás szerint működnek, tehát felosztották egymás közt a feladatokat. A próbákra és a fellépésekre a hangszerét mindenki hozza magával, mert az állandó zenekari eszközöket és kihangosítást eddig még nem sikerült beszerezniük – derült ki az interjúból. A Fabula közönségét az utóbbi „hiányosság” valószínűleg nem befolyásolja, hiszen mindig szépszámú rajongótáboruk van.
Beküldés dátuma: 2013. 03. 27.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
-
Kerékpártárolót építenek a beledi óvoda udvarán
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.