Az iskola névadójára, Joseph Haydnre emlékeztek nemrégiben Fertődön. Az osztrák karmester zenei tehetsége már gyermekkorában megmutatkozott. A muzsikát eleinte inkább hallgatta, mint tanulta, de nyolc éves korában felfedezték kitűnő adottságait. Az alkalmi munkákból tengődő művész éjszakákba nyúlóan komponálta darabjait. Az igazi fordulatot az1761-es esztendő hozta meg számára, amikor az Esterházy családnak másod-, később első karmestere lett. Művei egyre népszerűbbek lettek, ami meghozta a zeneszerzőnek a soha nem szűnő európai népszerűséget. Haydn naplójában a következőket jegyezte le: sok a gondterhelt ember, akiknek műveivel nyugodalmat, enyhülést szeretett volna hozni. Élete során mindvégig ez a gondolat táplálta erejét.
A visszaemlékezést követően a diákok elhelyezték koszorúikat az iskola falain belül található Joseph Haydn-mellszobor talapzatánál. Az ünnepség az intézmény kamaratermében folytatódott, ahol a szorgos növendékek bemutatták hangszeres tudásukat a hűséges közönségnek. A találkozó végén a látogatók meghívást kaptak a zeneiskola következő koncertjére.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 04. 15.
Nagyon szép 2026-os év elé néz a csornai Kossuth Iskola, ahol hamarosan új tanműhely épül
2025. november 12-én ünnepélyes keretek között helyezték el a Soproni Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Szakképző Iskolájának új tanműhelyének alapkövét.
Nagyon szép 2026-os év elé néz a csornai Kossuth Iskola, ahol hamarosan új tanműhely épül
2025. november 12-én ünnepélyes keretek között helyezték el a Soproni Szakképzési Centrum Kossuth Lajos Szakképző Iskolájának új tanműhelyének alapkövét.
Átadták a felújított Erzsébet királyné utcát Csonán
Teljes hosszában megújult Csorna város szívének egyik legfontosabb útja, az Erzsébet királyné utca.
Mindennapok hősei az idősgondozásban
Lassan óvodáskorba lép a negyven férőhelyes, teljes kapacitással működő Kapuvári Bentlakásos Idősek Otthona, amely az ország többi, idősek gondozásával foglalkozó intézményéhez hasonló gondokkal küzd.
A belediek csodálatos, szép napot töltöttek az ausztriai Bildeinben
Nem tervezték előre, de annál jobban sikerült, ma már elmondható, hogy a beledi nyugdíjasok – sőt, az egész település – baráti viszonyt ápolnak az ausztriai Bildein községgel.
Márton-napi vigasság a beledi tornacsarnokban
Idén is lelkesen készültek a szervezők a Márton-napi sokadalomra, amelyet a szokásos helyszínen, a beledi tornacsarnokban tartottak meg.