Mivel a fejlesztés a gyerekeket érintette, a képviselők nem sokáig gondolkodtak azon, hogy belevágjanak-e a projektbe, annak ellenére sem, hogy az akkori feltételek szerint még 40 százalékos önrészt kellett vállalniuk. A jelenlegi óvodaépület 1947-ben készült el, s azóta csak kisebb-nagyobb alakítgatásokon esett át. A mostani közel 66,5 millió forintos beruházáshoz 26,6 millió forintot tett hozzá Beled önkormányzata, tehát majdnem 40 millió

forintot nyertek. Az épület födémszerkezete eddig minden szigetelőanyagot nélkülözött, néhol még a régi nád is megmaradt, egyes helyein pedig téglabetétes anyagot alkalmaztak, így a meleg levegő szabadon távozhatott. Az “U” alakú házat körbeszigetelték. A formája miatt nagyon sok rajta a nyílászáró, ebből összesen 92 db-ot cseréltek le. A tetőnek azon részeit, amelyek gyakrabban beáztak, terven felül kijavították.
Az uniós pályázat nemcsak a munka díját és az anyagok árát foglalja magában, hanem egyéb kötelező elemei is vannak, mint például a tervezési, az ellenőrzési, a projektmenedzseri vagy a kommunikációs költségek – hangsúlyozta
Tompáné Balogh Mária, aki több, a témában jártas ügynökségi és minisztériumi emberrel elbeszélgetett, ahol elmondták neki, hogy azért vannak ezek a járulékos tételek a pályázatokba beépítve, mert a közreműködők munkáját is meg kell fizetni. A polgármester is sajnálja, hogy ki kell fizetni a 10 százaléknyi összeget, de minél nagyobb költséggel kalkulál egy-egy projekt, annak arányában emelkedik a kiegészítő tételek ára is. Beled vezetője továbbra is a gyerekeket tartja szem előtt, akik úgy jöhetnek az óvodába, hogy az otthonihoz hasonló berendezéseket és termeket látnak maguk körül, és az ablakcserének köszönhetően az erős szél sem tudja megmozgatni a függönyöket.
Beküldés dátuma: 2011. 11. 30.
-
Uniós feltételeknek megfelelő, új játszótérrel gazdagodik a város
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
-
Uniós feltételeknek megfelelő, új játszótérrel gazdagodik a város
Beled Város Önkormányzata pályázatot nyújtott be a játszóterek és közösségi terek felújítására.
-
Kapuvár egyik közkedvelt sportága a karate
Valamennyit csökkent, de a pandémia után ismét növekedett a kapuvári Castrum SC létszáma, így ma közel százhúszan sportolnak az egyesületnél.
-
Tárgyi emlékek, festmények a Beledi Pünkösdi Fesztivál idején
Eleink tisztelték a természetet, ismerték annak rendjét, megfigyeléseikkel megjósolták a várható időt, vagy milyen lesz az adott év termése – ezekkel a szavakkal ajánlotta az érdeklődők figyelmébe Árvai Eszter a pünkösdi fesztivál alkalmából összeállított helytörténeti kiállítást.
-
Megyei Széchenyi iskolák találkozója Csornán
1995-ben Kajos László egykori iskolaigazgató, valamint Gecsei Edit nyugalmazott magyartanár kezdeményezésére tartották meg először a Széchenyi nevét felvett intézmények megyei találkozóját, melyet a közösségteremtés, a hagyományápolás, és a kulturális programok megrendezése céljából hozták létre.
-
Széchenyi iskolák évről évre visszatérő rendezvénye
A Kapuvár Térségi Általános Iskola diákjai és pedagógusai is részt vettek a nagy múltra visszatekintő megyei Széchenyi iskolák találkozóján, melyre 2022-ben Csornán került sor.