A kormány többletforrásokat biztosít a mellékúthálózat fejlesztésére a Magyar Falu Program keretében – hangsúlyozta Gyopáros Alpár a 83. számú főút Pápa – Győr M1-es autópálya közötti szakaszának megújítására vonatkozó projekt, illetve a források biztosításának ünnepélyes bejelentése alkalmával.
A korábbi években elkészült a Szany községet és a 86-os főutat összekötő mellékút településhez közelebb eső része, a hiányzó szakasz megépítésére pedig a Magyar Falu Program támogatása révén kerül sor. Gyopáros Alpár elmondta, hogy a nyár folyamán megtörtént a munkaterület átadása a kivitelező felé. – Nagyon bízom benne, hogy ősszel átadhatjuk a közlekedőknek ezt az útszakaszt is – fogalmazott a kormánybiztos, aki néhány hete szintén megtapasztalta, hogy milyen hatalmas forgalom zúdul a Balaton felé vezető utakra, hiszen nyári vakációját egy Balaton melletti, Zala megyei kistelepülésen töltötte családjával.
2019-ben 50 milliárd forint értékben indultak el a hazai mellékúthálózat fejlesztési programok, ami megközelítőleg 400 kilométernyi útszakaszt jelent. Idén ez a szám 72 milliárd forint, jövőre pedig már 90 milliárd forint lesz – jelentette ki a Modern Települések Fejlesztéséért felelős kormánybiztos, hozzátéve: ebből a pénzből jut a Rábaközbe és a Sokoróaljára is. – Régi szívügyem az Enesét Rábacsécsénnyel összekötő útszakasz felújítása, reményeim szerint egészen Rábaszentmihályig.
A településeken megfelelő ütemben haladnak a Magyar Falu Program keretében megkezdett beruházások és a késésben lévő tanuszodai fejlesztések is előbbre jutottak az utóbbi időkben: Kapuváron eredményes volt a közbeszerzési eljárás, ezért hamarosan átadják a munkaterületet, és még az idén megkezdődhet az építkezés. A csornai és a téti fejlesztés kicsit később indulhat el az eredménytelen közbeszerzések miatt, de év végéig ezeket az eljárásokat le kell bonyolítani. Magamnak azt a célt tűztem ki, hogy ebben a választási ciklusban legalább el kell kezdődnie, de leginkább be kellene fejeződnie mind a három tanuszodának
Elérkezett a várakozás ünnepének első vasárnapja, amikor országszerte meggyújtják az első gyertyát az adventi koszorún.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.