Szücsné Fülöp Mária többször átélte azt a pillanatot, amikor felsír az életerős újszülött, jelezve, hogy megérkezett közénk. A szülészet dolgozója sok csecsemő világrajövetelénél közreműködött.
Szücsné Fülöp Mária több min harminc éve mindenki megelégedésére látja el feladatait a csornai Margit Kórházban. Az általános ápolónői és asszisztensi, valamint szülésznő képesítéssel rendelkező, több szakmai továbbképzésen részt vett egészségügyi dolgozó nem számított ekkora figyelemre: idén nyáron Csorna Szolgálatáért Díjjal ismerték el munkáját. A városi kitüntetés megerősíti abban, hogy érdemes folytatni, amit eddig csinált. Az asszisztens tevékenysége nem a széles nyilvánosság előtt történik, mégis pozitív visszajelzést kapott környezetétől.
– A kollektíva jelentősen befolyásolja az ember munkáját. Régebben nagy létszámmal dolgoztunk, de most kicsi osztályként működünk. Ennek következtében most még szorosabb kapcsolatban vagyunk egymással – mondta Szücsné Fülöp Mária. Szerinte a vidámság és a hivatásszeretet a betegek gyógyulását is elősegíti.
A nehezebb döntések meghozatalakor mindig számíthatott közvetlen hozzátartozói támogatására. Köztudott, hogy az egészségügy nem tartozik a túlfizetett ágazatok közé, ezért érződött az otthoni költségvetésen, amikor a szülészetről a szakrendelőbe került. A ’90-es évek kórház-rekonstrukciója utáni években dr. Ruzsicska Tibor főorvos kérésére elvállalta a szülészet-nőgyógyászati ambulancia vezetőasszisztensi feladatait.
Szücsné Fülöp Mária munkája sok szépséget tartogat: nagyon jó a családfenntartó szerepre készülő fiatalok örömében részesülni, főleg, ha hosszabb idő után érkezik a rég várt gyermekáldás. Az asszisztensnő gondoskodó munkája később sem ér véget, mert a felelősen gondolkodó, felnőtté érett nők részt vesznek a szűrővizsgálatokon. A kismamák a terhesgondozás keretein belül, a várandóság 36. hetétől magzati szívhang vizsgálatra járnak az ambulanciára.
– Számomra ez a legszebb dallam, ami tulajdonképpen az élet muzsikája – fogalmazott az Csorna Szolgálatáért Díjjal kitüntetett asszisztensnő, aki a jövőben is embertársaiért szeretne dolgozni.
Dr. Dávid József egykori kis betegeinek a gyermekeit is meggyógyítja. hiszen már a második generáció cseperedik fel környezetében.
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.