Amikor Pallag Jánosnénak tudomására jutott, hogy lesznek segítői – két középiskolát befejezett lány személyében –, nyomban elhatározta: idén újra indít napközis tábort. A gondolat nem újkeletű, hiszen már tizenöt évvel ezelőtt is összehívták a fiatalokat a szünidei programokra. Annak idején húsz-huszonöt tanuló is jelentkezett a turnusokra, s a kezdeményezés csak azért maradt abba, mert az ingyenes TÁMOP-os táborok „felszippantották” a diákságot.
Ezen a nyáron felkeltette az érdeklődők figyelmét a művelődési központ kézműves foglalkozása, amit egyik nap kerékpártúrával egészítettek ki – mesélte a művelődésszervező. Interjúnk készítésekor a kis csapat – két csoportra bontva – bőrből készített pénztárcákat és tolltartókat, a másik társaság pedig épp papírmunkákkal volt elfoglalva. A nyersanyagokat az intézmény bocsájtotta a táborozók rendelkezésére, akik csak az étkezési költségekhez járultak hozzá. A szakember elárulta: a művelődési ház munkatársai mindig félreteszik a hasznosnak tűnő maradék anyagokat, kisebb tárgyakat, ami most kimondottan hasznosnak bizonyult: a bőrdarabok a felszámolt cipőüzemből maradtak meg. A napközis programot délutánonként játékos vetélkedővel színesítették. Az alkotótevékenység betetőzése az a hétvégi kiállítás, melyet a résztvevők munkáiból állítanak össze. A gyerekek otthon is megmutathatják, hogy mivel töltötték az egész hetet, mert a tábor zárásakor hazaviszik műveiket.
Pallag Jánosné szerint a szünidei program nemcsak a gyerekeknek öröm, hanem nagy segítség a munkába siető szülőknek is, mert biztonságos helyen tudják gyermekeiket, akik viszont tartalmasan töltik a hétköznapokat. A kéthavi diákmunkát vállaló Kata és Viktória pedig lubickoltak újdonsült szerepükben, de a fiatalok nemcsak ebben a táborban közreműködtek, hanem a művelődési ház többi tevékenységéből is kivették a részüket - említette a művelődésszervező.
Beküldés dátuma: 2013. 08. 21.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Legyen béke, szabadság és egyetértés! - megemlékezés Beleden
A beledi 1848/49-es megemlékezés szónoka Friedrich Schiller német költő, drámaíró gondolataiból idézett: Az ember életében vannak olyan pillanatok, amikor közelebb kerül a világszellemhez, mint máskor.
-
Tiszta szívvel, fenntartások nélkül ünnepeljük március 15-ét
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját ünnepeljük 2023-ban, ezért a kormány Petőfi-emlékévnek nyilvánította az idei esztendőt.
-
1848. március 15-e erőt és hitet ad a magyaroknak
A nemzeti színű szalag hétköznapi rohanó világunkban olyan elfeledett szavakat juttat az eszünkbe, mint a hazaszeretet, a szabadságvágy, az összefogás, összetartozás, mellyel egy picit mi is részeivé válunk történelmünk nagy pillanatainak – mondta Horváth László az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári megemlékezésen.
-
Országos elismerést kapott a csornai védőnő
A mai anyukák jobban elfogadják a védőnői tanácsokat, ezért az új jövevény megérkezése után örömmel várják otthonukban a szakembereket, akiknek munkája sokkal összetettebb, mint ahogy azt sokan gondolnák.
-
Kerékpártárolót építenek a beledi óvoda udvarán
Beled Város Önkormányzata egymillió forint önerőt biztosított a beledi óvoda udvarán lévő kerékpártároló megépítésére.