A Napsugár Művészeti Iskola háziversenyén résztvevők minősítő oklevelet, illetve a legjobb helyezést elért táncosok arany-, ezüst- és bronzérmet kaptak teljesítményükért. Az intézmény dolgozói szeretnék, ha a társastánc újból része lenne az általános mozgáskultúrának.
A tizenhárom településen működő Napsugár Művészeti Iskola tevékenységi körébe a társastánc, a néptánc valamint a zeneművészet tartozik bele. Az intézményben nincsenek létszámgondok, mert szívesen folytatják a képzést a beiratkozott tanulók, s évről évre nő az előképzősök száma is.
– Nagyon jó a kapcsolatunk a beledi polgármesterrel, aki mindig a rendelkezésünkre bocsátja a tornacsarnokot – mondta Erdélyi Anita a
a társastánc verseny megnyitója előtt. Az arany, ezüst és bronz fokozatú minősítő versenyen a kisebbek vesznek részt, a helyezésért folyó megmérettetésen pedig a latin- és a standard táncon keresztül mutatják be a versenyzők tudásukat. A legügyesebbek az El Paso Táncstúdióban folytathatják a tánctanulást – árulta el a megbízott igazgató. A társastánc egyfajta tartást ad a fiataloknak, ezenkívül fejleszti a ritmusérzéket. A művészeti iskola valamennyi településén szervez nyári tábort a zenészeknek és a táncosoknak.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 05. 06.Az ízek mestereit semmi nem állíthatja meg, akik még a koronavírus-járvány idején is főztek.
Az ízek mestereit semmi nem állíthatja meg, akik még a koronavírus-járvány idején is főztek.
A Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum Csukás Zoltán MezőgazdaságiTechnikum és Szakképző Iskola idei nyári gyakorlatán negyven tanuló vett részt: a gépész-gépésztechnikusok és gazdák.
Az óvodában tavaly és idén olyan játékokat cse-réltek le, amelyeket még a jelenlegi polgármester is használt gyermekkorában.
– Ez az igazi búcsú, mondjuk ki! Amikor életben tartjuk a hagyományainkat, ezért szeretnénk tovább vinni – mondta Tóth Imre, Kapuvár alpolgármestere a Hagyományőrző Szent Anna-napi búcsú délutáni megnyitó rendezvényén.
A korábbi években a csornai Széchenyiben tartották az Erzsébet-táborokat, de idén az Arany János iskola volt a gyermekek „főhadiszállása”, ahol olyan nagy termet biztosítottak számukra, hogy bőven elfért még negyvennél is több táborozó.